10 rad jak kupić aparat fotograficzny na wakacje

Aparat na wakacje jest bardzo często kupowany, dlatego w tym okresie wiele osób zastanawia się na co się zdecydować. Jakie cechy ma mieć taki idealny aparat na wakacje? Wakacje w Grecji - co warto zobaczyć i koniecznie sfotografować?

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

 

Po pierwsze: niech pozwoli Ci myśleć

Każdy jest amatorem i dlatego wiedza o robieniu zdjęć będzie mała. Nie ma znaczenia dla nas co to przysłona, czas naświetlenia czy ogniskowa. Z tego powodu odrzuca się taki sprzęt, który ma nieco więcej opcji. Nie wszystkie rozwiązania będą nam po prostu potrzebne. Dopiero poznając techniki robienia zdjęć będzie można zobaczyć jak wiele ciekawych opcji może dawać nam aparat fotograficzny. Z czasem będzie nam łatwiej wykorzystać opcje urządzenia.

Po drugie: nie za duży, ale i… nie za mały

Aparaty mogą być ciężkie, szczególnie te profesjonalne, a taki ciężar będzie męczący szczególnie w gorące dni. Warto więc wybrać taki sprzęt, który nie będzie rozmiarami przesadzony. Mniejszy aparat będzie wygodniejszy gdy będziemy na wakacjach.

Po trzecie: o dobrej matrycy światłoczułej

Duża matryca będzie dobrą matrycą i nie chodzi tutaj wyłącznie o jej rozdzielczość, ale również fizyczną wielkość w milimetrach. Im większa fizycznie tym lepsze zdjęcia będzie można uzyskać. Najlepiej matryca CMOS.

Po czwarte: uszczelniany lub wodoszczelny

Sprzęt, który będzie wodoszczelny oczywiście da nam na wakacjach dużo więcej możliwości, dlatego rzeczywiście warto iść w tym kierunku, powinno to sprawić, że przywieziemy więcej udanych zdjęć.

Po piąte: z zoomem optycznym, a nie cyfrowym

Taki, którego optyka będzie dawała zoom a nie będzie wynikać z elektroniki, ponieważ zoomowane zdjęcia z optyki są lepsze niż z zoomu cyfrowego a na wakacjach chętnie przybliżymy wiele elementów na zdjęciach.

Po szóste: z szybkim autofokusem

To taka opcja, która dla laików jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niej urządzenie samo sprawnie będzie ustawiać ostrość powinno się więc bardzo dobrze sprawdzać. Większość aparatów ma jednak problem z tym.

Po siódme: z opcją zdjęć seryjnych

Naciskamy spust migawki, a aparat będzie robił wiele zdjęć. Taka opcja w czasie wakacji na plaży czy w trakcie uprawiania sportu sprawdzi się świetnie. Z wielu autofokus​dynamicznych zdjęć łatwo wybrać to jedno.

Po ósme: z GPS-em

Zapisywanie pozycji GPS razem z obrazem to dar od Boga. W ten sposób będziemy mogli stworzyć sobie na mapie świetną pamiątkę po wakacjach. To opcja doskonała w naszych nowoczesnych czasach.

Po dziewiąte: z lampą błyskową

Nawet maleńka, wbudowana lampa będzie ważnym elementem, przyda się do doświetlenia twarzy w czasie portretowania.

Po dziesiąte: …i na koniec – z możliwością rejestracji filmów

Kręcenie filmów to fajne uzupełnienie zdjęć. Można zmontować zdjęcia oraz film, pokazać całą naszą sesję zdjęciową stworzyć naprawdę świetne ujęcia.

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Maciej Borzecki

Fotograf reportażowy; wszelkie uroczystości, śluby, wesela, komunie.

Zobacz również