Polecane aparaty

Zastanawiasz jaki aparat kupić?

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Wydaje się, że polecane będą najbardziej opłacalne modele na rynku. Aparaty z dolnej półki a więc przede wszystkim kompakty w ostatnich latach straciły na znaczeniu na rzecz smartfonów. Tradycyjna fotografia cyfrowa, która w ostatniej dekadzie staje się powszechnym, dostępnym zjawiskiem zaczyna nabierać nowego charakteru. Po zwykłe aparaty sięgają osoby, które w większym stopniu czynią to świadomie. Będzie to między innymi dotyczyć droższy konstrukcji, które mają stanowić najlepsze co do zaoferowania będą mieli producenci takich urządzeń. Wiele konstrukcji może być poza takim zestawieniem ze względu na to w jakiej cenie są nam oferowane.

 

Wydaje się, że wśród tych różnych propozycji, na jakie będzie się można zdecydować postawić można dwa modele: Canon EOS-1D X Mark II oraz Nikon D5. Nawet jeśli mają one jakieś wady to i tak zalety tych urządzeń są znaczące i dlatego decydują o tym, że inne aparaty przy nich bledną. To jednak najlepsi z najlepszych a warto także powiedzieć o nieco innych tańszych konstrukcjach, które ciesza się sporym zainteresowaniem. Wybór wcale nie jest prosty, ale mamy dobre propozycje.

 

Jaki aparat cyfrowy? Oto polecane modele:

Nikon D500

To następca Nikoda D300s, a więc wyjątkowej lustrzanki, która sprzedawała się świetnie. Obecnie to nowe urządzenie jest rzeczywiście świetną opcją, jak chodzi o lustrzanki APS-C. Jest tam sporo ciekawych rozwiązań takich samych jak w topowym modelu Nikon D5. Użytkownik tego sprzętu będzie miał możliwość korzystać z doskonałego systemu, gdzie mamy 153 punkty detekcji fazowej, do tego również ponad 20Mpix i doskonałą dostępną czułość sensora na poziomie ISO od 100 do 51200. Można nawet podciągnąć ISO do poziomu 1640000

Nikon w nowym sprzęcie stosuje swoje najlepsze technicznie rozwiązania i dlatego sprzęt radzi sobie dobrze, jest jednym z nielicznych, który w trybie wideo dajeCanon​ nam opcje 4K.

 

Nikon D5500

Konstrukcja, która jest ponad rok na rynku, droższa niż wspominany wcześniej model ma 24Mpix podczas kadrowania można użyć wizjera optycznego. Do tego dostajemy wbudowany moduł GPS a także moduł WiFi więc sprzęt sprawdzi się technicznie doskonale.

 
 
 

Canon EOS 5DS

To lustrzanka, która ma charakter pełnoklatkowy i największa obecnie matrycę na poziomie 50,6 Mpix. W modelu nie ma dodatkowo wpływu filtra dolnoprzepustowego a to czyni zdjęcia bardziej detalicznymi. Mimo wielkiej rozdzielczości Canon ma także zadowalający tryb seryjny. Rozmiar zdjęć świadczy o tym jak urządzenie będzie sobie radzić w zakresie do jakiego jest przeznaczone a więc do działań w zakresie detalicznej fotografii cyfrowej.

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Leopold Chmielowicz

Specjalista ds. fotografii korporacyjnej.

Zobacz również