Kamera sportowa na każdą kieszeń, czyli wybieramy sprzęt na wakacje

Sezon urlopowy trwa w najlepsze a więc coraz więcej osób decyduje się również na kupno kamerki sportowej. Na szczęście mijają już czasy dominacji sprzętu GoPro. Obecnie ten wybór jest dużo większy, ale co warto z tego wybrać?

Kamera sportowa to świetny pomysł na wakacyjny wyjazd. Nie ma znaczenia czy fotografujemy świetnym aparatem, czy wystarczy nam smartfon kamera sportowa pozwala przywozić nam z wakacji dużo ciekawszy materiał.

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Kamery sportowe mają kilka istotnych cech, których nie znajdzie się w innym sprzęcie foto oraz wideo. Większość kamer sportowych wyposażona jest w obudowy podwodne, które umożliwiają pływanie a także nurkowanie z kamerą. Nawet jeśli nie zamierzacie podziwiać raf koralowych można także nagrać soki do wody czy spływ kajakowy.

Kamerki wyróżniają się również małym rozmiarem oraz małą wagą. Co więcej do kamer będzie można dokupić również systemy montażu, dzięki czemu​ będziemy mieli dużo więcej możliwości, by ją umieścić w takim miejscu, by w ten sposób przygotować rzeczywiście niespotykane ujęcia. Kamerę można montować na kasku, klatce piersiowej, kierownicy roweru czy na błotniku motocykla. W ten sposób mamy ogrom możliwości.

Trzecim koronnym argumentem będzie to, że takie urządzenie można bez problemu obsługiwać. Wystarczy nacisnąć przycisk by włączyć nagrywanie. Jeśli chcemy zmienić sporo opcji nastawiamy w menu, ale absolutnie nie będzie to wymagane, by uzyskiwać ciekawe nagranie.

jeszcze nie tak dawno takie kamery były kosztowne i mogły ceną sięgać nawet około 2 tysięcy złotych. Obecnie sprzętów jest więcej i znajdziemy między innymi kamery kosztujące około 300 złotych. Na półce tanich kamer w ostatnich miesiącach robi się ciekawie. Budżetowe konstrukcje również gwarantują jakość, która w zupełności zadowoli przeciętnego użytkownika. W cenie około 300-600 złotych nie mamy oczywiście 4K ale już nagrania Full HD zaprezentują się naprawdę dobrze, pod warunkiem, że wybierzemy właściwy sprzęt.

wybór na rynku kamer sportowych jest ogromny i każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie. Na pewno taki gadżet będzie polecany. Kamerka na wakacyjny wyjazd będzie świetnym dodatkiem.

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Krystian Kowalecki

Fotografia portretowa, właściciel atelier "FotoPasja ".

Zobacz również