Chcesz zacząć zarabiać przy użyciu aparatu? Teraz możesz ograniczyć wydatki

Jeśli chodzi o profesjonalną fotografię zarobkową nie będzie tutaj sentymentów. Aparat to narzędzie pracy, które po pierwsze zarobić musi na siebie, a po drugie również na fotografa. Jedną z oznak profesjonalizmu będzie wyzbycie się przypadłości określonej jako syndrom chomikowania sprzętu. W każdym biznesie bardzo ważna będzie między innymi gospodarność, dlatego fotograf zawodowy raczej nie będzie mógł sobie pozwalać na niepotrzebne wydatki. Wymieniać będzie aparat wyłącznie wtedy, gdy faktycznie będzie się pojawiać taka potrzeba, a nie dlatego że tego chce. Inaczej może to wyglądać, gdy kupuje się aparat po raz pierwszy, wtedy będzie można dążyć do tego, by dokonać takiego właśnie zakupu, w tym okresie, gdy będzie to najkorzystniejsze.

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Dzięki promocji Nikon Cashback można także zaoszczędzić spore kwoty przy kupnie profesjonalnych lustrzanek z matrycą pełnoklatkową. Przy kupnie rewelacyjnego Nikona D810 o rozdzielczości 36 mln pikseli będzie można otrzymać zwrot aż 1000 złotych. Bardzo korzystnie wygląda również urządzenie Nikon D750, które jest hitem wśród fotografów ślubnych. Ten korpus ma bardzo duże możliwości a jednocześnie nie ma wygórowanej ceny. Jednocześnie na lustrzanka promocje​Cashbacku będzie można tutaj zyskać 800 złotych, a więc jeszcze sporo się zaoszczędzi.

Ostatni pełnoklatkowy aparat to Nikon D610, który może być doskonałym wyborem dla fotografii produktowej oraz portretowej oraz krajobrazowej. Zwrot za ten aparat w Cashbacku wynosić będzie mniej więcej 500 złotych, a to znaczy, że pełną klatkę mamy mniej więcej za 5500 złotych. Kilka lat temu taki próg cenowy był niewyobrażalny.

W profesjonalnej pracy na pewno przyda się również dodatkowe oświetlenie. Podczas Cashbacku warto rozważyć sobie również kupno nowej lampy błyskowej. Nowa błyskotka w arsenale to dobra opcja dla każdego fotografa, szczególnie dla tego, który odkrył już zdalne wyzwalanie lamp i potrafi łączyć je w grupy. Przy kupnie lampy będzie można otrzymać 200 lub 100 złotych w zależności od tego na jaki konkretnie sprzęt się zdecydujemy. Obie lampy przygotowane są tak, ze współpracują z oświetleniem CLS, dzięki czemu bezprzewodowo będzie można zmieniać ich ustawienia i dzięki temu ich wyzwalanie nie będzie stanowić problemu, w każdej sytuacji będzie można na takiej lampie pracować.

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Leopold Chmielowicz

Specjalista ds. fotografii korporacyjnej.

Zobacz również